default_mobilelogo
 
31 lipca 2016, niedziela
OSTATNI DZIEŃ POBYTU OJCA ŚWIĘTEGO FRANCISZKA W POLSCE
I ZAKOŃCZENIE ŚWIATOWYCH DNI MŁODZIEŻY KRAKÓW 2016.
 
 
Główne punkty programu pobytu Ojca Świętego:  
Kampus Miłosierdzia
10.00 MSZA ŚWIĘTA ŚWIATOWEGO DNIA MŁODZIEŻY;  13.15 Przyjazd do Domu Arcybiskupiego. Obiad z Orszakiem Papieskim;  17.00 PRZYJAZD DO TAURON ARENA - SPOTKANIE Z WOLONTARIUSZAMI ŚDM ORAZ KOMITETEM ORGANIZACYJNYM I DOBROCZYŃCAMI.,  18.15 Przyjazd do Balic (część wojskowa) CEREMONIA POŻEGNANIA.;  18.30 Wylot samolotem do Rzymu (Ciampino).
 
Msza św. na Kampusie Miłosierdzia w Brzegach, kończąca Światowe Dni Młodzieży w Krakowie
 
 

Homilia Ojca Świętego podczas Mszy Świętej na Campus Misericordiae

2016-07-31 10:39        PAP

Drodzy młodzi, przybyliście do Krakowa na spotkanie z Jezusem. A Ewangelia mówi nam dziś właśnie o spotkaniu między Jezusem a pewnym człowiekiem, Zacheuszem, w Jerychu (Łk 19, 1-10). Jezus nie ogranicza się tam tylko do głoszenia nauki, czy pozdrawiania kogoś, ale – jak mówi Ewangelista – chce przejeść przez miasto (por. w. 1). Innymi słowy, Jezus pragnie przybliżyć się do życia każdego człowieka, przebyć do końca naszą drogę, aby Jego życie i nasze życie spotkały się naprawdę.
W ten sposób dochodzi do najbardziej zaskakującego spotkania, właśnie tego z Zacheuszem, zwierzchnikiem „celników”, czyli poborców podatkowych. Zacheusz był więc zamożnym współpracownikiem znienawidzonych okupantów rzymskich; był wyzyskiwaczem swojego narodu, kimś, kto z powodu swej złej reputacji nie mógł nawet zbliżyć się do Mistrza. Ale spotkanie z Jezusem zmienia jego życie, jak to było i może być codziennie w przypadku każdego z nas. Zacheusz jednak musiał zmierzyć się z pewnymi przeszkodami, aby spotkać Jezusa: co najmniej trzema. Także i nam mogą one coś powiedzieć.

pełny tekst homilii

 
Kampus Miłosierdzia - Msza św. celebrowana przez Ojca świetego
W tej mszy św. uczestniczył również JE Ambasador Republiki Armenii w Polsce Edgar Ghazaryan - podobnie jak i w mszy św. celebrowanej przez Franciszka 28 lipca w Częstochowie.
       
 
     
 
       
 
      
 
       
 
       
 
Kim jesteśmy?
Jesteśmy Katolickim Kościołem Wschodnim, pełnoprawnym członem Kościoła Katolickiego, uznającym władzę i autorytet Biskupa Rzymu. Wyróżnia nas starożytny obrządek ormiański.

czytaj więcej
Obrządek ormiański
Obrządek ormiański wywodzi się z Armenii, z tradycji św. Bazylego. Uformowany przez św. Grzegorza Oświeciciela. Charakterystycznym wyróżnikiem jest język liturgiczny - grabar czyli język staroormiański.
czytaj więcej